Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic

Share

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic wykonywana jest wtedy, gdy po konsultacji lekarskiej specjalista uzna, że w wybranym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W czasie konsultacji wzięte pod uwagę są czynniki takie jak: rodzaj choroby, współwystępujące schorzenia pacjenta, brane leki, wcześniejsze hospitalizacje i operacje, urazy z przeszłości. Podczas konsultacji ma miejsce także ocena siły mięśniowej chorego i może być zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław proponuje interdyscyplinarne zabiegi rehabilitacyjne, mające za zadanie przywracać sprawność w zakresie narządu ruchu.

Można na przykład spodziewać się: przywracania pełnej sprawności po urazach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, czy obniżenia czucia schorzeń w przypadkach bólu oraz dyskomfortu. Abstrahując od faktu, z czym będzie zmagać się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywrócić funkcję układu ruchu. Rehabilitanci przygotują tempo i zakres treningów w sposób spersonalizowany dla wszystkich pacjentów.

Nowocześnie zaprojektowany sprzęt ortopedyczny wzmocni słabsze mięśnie, przywraca zakres ruchu, a także poprawi ogólną sprawność. W Sports Medic może też odbyć się rehabilitacja pacjentów po zabiegach, bazująca na na zastosowaniu się do rekomendacji lekarzy i wracaniu do normalnego stylu funkcjonowania. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również korzystać sportowcy po przebytych kontuzjach. Można na rehabilitację trafić po operacyjnym leczeniu stawów, kości oraz więzadeł, a także po operacjach: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy.

Dodatkowo, choroby w takiej placówce leczone są również z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej w chorobach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych bądź kontuzje mięśni. W placówce realizowane są także badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, opierające się na analizie stanu układu kostno – biodrowego wraz ze zrobieniem USG bioderek.

You may also like...